Lajmi është konfirmuar nga presidenti i Foxconn Terry Gou, siç raporton South China Morning Post. Por ia vlen ta theksojmë se nuk është e qartë se cili model do të prodhohet në Indi dhe se kur do të nisë prodhimi në masë.

iPhone X nuk është më i pranishëm në listën e produkteve Apple tashmë prej disa muajsh, por me sa duket kompania është gati të rinisë prodhimin në Indi, gjithmonë sipas zërave të fundit. Kësaj rradhe lajmi ka ardhur direkt nga The Economic Times e cila ka pohuar se prodhimi do të nisë në korrik në fabrikën Foxconn që ndodhet në Chennai. /iPhoneAlbania

0 komente:

Post a Comment