Sipas Sipas 9to5Mac modelet e rinj do të kenë një ngjyrë të re, ngjyrën e artë. Dy ekrane OLED janë projektuar, 5.8-inç dhe 6.5-inç. Një faqen e saj ka publikuar disa imazhe të modelit që mendohet të jetë i iPhone Xs i ardhshëm.

Publikimi i fotove vjen pak ditë pasi aksionet e Apple shënuan vlera rekord prej mëse 228 dollarë ndërsa iPhone-t e rinj pritet të debutojnë më 12 Shtator. Të dhënat e publikuara nga 9to5Mac janë në një linjë me informacionet e rrjedhura në muajt e fundit.

Analistët gjithashtu presin që Apple të lançojë edhe një model low-cost 6.1-inç me ekran të lirë LCD dhe jo OLED. 9to5Mac gjithashtu publikoi një foto të orës së re Apple Watch 4 e cila do të ketë ekrane pa skaje. /iPhoneAlbania

0 komente:

Post a Comment