Apple pritet të prezantojë tre iPhone të rinj në Shtator: një version të përmirësuar të iPhone X, një version më të madh të iPhone X me një ekran 6.5 inç dhe një iPhone më të përballueshëm me një ekran LCD prej 6.1 inç. iPhone- ët e rinj dhe më të fuqishëm do të përfshijnë të gjithë ID-në e fytyrës, e cila ju lejon të zhbllokoni iPhone- in tuaj në vend të gjurmëve të gishtave.

Gjithashtu, raportet nga viti i kaluar sugjeruan se Apple do të rrisë madhësinë e baterive në iPhone-ët e saj të rinj, kështu që kohëzgjatja e baterisë mund të jetë më e madhe se modelet aktuale. Modemët e rinj gjithashtu përfliten për shpejtësi më të lartë në rrjetet 4G LTE.

Ndërsa softueri i ri i iPhone, iOS 12, do të jetë i disponueshëm edhe për telefonat më të vjetër si iPhone 5, ai do të funksionojë më mirë në modelet e reja.  Ju duhet të prisni, pasi edhe nëse nuk doni modelin më të fundit dhe më të mirë, Apple zakonisht shet pajisjet e saj më të vjetra me çmime të ulëta.

Me fjalë të tjera, nëse dëshironi një iPhone 8, iPhone 8 Plus tani, ju mund të duhet të prisni disa javë derisa të dalin modelet e reja, dhe të harxhoni më pak.

Ka vetëm një paralajmërim: disa raporte kanë sugjeruar që Apple të nxjerrë në pension versionin e tanishëm të iPhone X dhe ta zëvendësojë atë me modelet më të reja.

Edhe në disa javë ju do të gjeni marrëveshje të shkëlqyera në versionet e përdorura të iPhone X. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një telefon të ri dhe nuk e dini se çfarë duhet të merrni, vetëm qëndroni në pritje edhe për disa javë të tjera. /iPhoneAlbania

Kategoritë: , ,

0 komente:

Post a Comment