Këtë vit Apple pritet të prezantojë modele me ekrane më të mëdha por edhe me më shumë ngjyra. 9to5Mac duke cituar Ming-Chi Kuo parashikon se iPhone OLED me ekran 6.5-inç do të vijë në tre ngjyra: të zezë, të bardhë dhe të artë.

Por risia është tek modeli me ekran më të vogël, 6.1-inç LED i cili do të vijë në ngjyrë gri, të bardhë, blu, të kuqe, dhe portokalli. Nëse i besojmë raportit, atëherë Apple do të prezantojë të paktën katër ngjyra të reja për iPhone-in e 2018-ës.

Apple asnjëherë nuk ka nxjerrë në shitje një iPhone portokalli duke ruajtur linjën e bardhë, zi dhe gri. Në 2013-ën iPhone 5C me kapakë prej plastike kishte ngjyrat: jeshile, blu, të verdhë, rozë dhe të bardhë. /iPhoneAlbania

0 komente:

Post a Comment