CharheLab, duke iu referuar burimeve brenda kompanisë, raporton se modelet e reja të Apple do të kenë karikues të ri 18 vat UCB-C që do të mbushë telefonat shumë më shpejt se tani. Karikuesi do të jetë në gjendje të lidhet me iPhone duke përdorur kabllon USB-C.

Ming-Chi Kuo nga KGI Securities thotë se Apple do të prezantojë tri modele të reja në shtator, përfshirë një me ekran më të lirë prej 6.1 inç pa prekje 3D. Pritet hedhja në treg e iPhone X të përditësuar me ekran OLED 5.8 inç dhe 6.5 inç po ashtu me ekran OLED, i cili potencialisht do të quhet iPhone X plus. /iPhoneAlbania

0 komente:

Post a Comment