Problemi i bllokimit të Jailbreak në 20% që ka shqetësuar pjesën më të madhe të lexuesve tanë, ma sa duket ka një zgjidhje. Nëse edhe ju e keni patur këtë problem, duhet të shkarkoni një version më të vjetër të iTunes. Bëni downgrade për shembull në iTunes 12.1.0 (mund ta shkarkoni nga ky link) ose në ndonjë version tjetër dhe problemi do të zgjidhet.


Më përpara duhet të fshini nga kompjuteri juaj versionin e fundit të iTunes përpara se të shkarkoni një version më të vjetër. E keni provuar edhe ju një zgjidhje të tillë dhe ka funksionuar? Ju lutem komentoni më poshtë dhe na tregoni eksperiencën tuaj. /iPhoneAlbania

4 comments:

 1. Spom dalin tweak te cydias en settings
  Provova reinstall cydia substrate preferenceloader apet spo bon

  ReplyDelete
 2. Sepse akoma nuk ka Cydia Substrate për iOS 8.3. Sa po të dalë do ju njoftojmë!

  ReplyDelete
 3. Të nejtin problem e kam edhe unë nuk paraqiten tweak ne iphon 6 kurse cydia eshtë ne rregull

  ReplyDelete
 4. sa kohe zgjat jailbreak ?

  ReplyDelete