Apple po ndryshon. Programi Swift bëhet Open Source, pastaj liçencat e zhivillueve bashkohen duke kaluar nga 3 në 1, me një kursim nga ana e anëtarëve. Por nuk mbaron me kaq. Apple do t'i ofrojë mundësinë zhvilluesit që të shkarkojë programin XCode falas, të realizojë aplikacionin e tij dhe ta testojë në pajisjet e tij falas pa asnjë lloj kostoje.

Më përpara duhet të kishim patjetër një account developer (me pagesë) për të patur të gjitha këta opsione. Tani liçenca e zhvilluesit do të blihet vetëm nëse do të jemi të kënaqur nga puna e realizuar, për ta publikuar në App Store. Me pak fjalë, jeta e zhvillusve, sidomos ato që janë ende fillestar, është bërë më e thjeshtë. /iPhoneAlbania

4 comments:

 1. Hej o dendi a ka lidhje najsen kontektori i mbushjes per iPhone 5S me at problemin tim qe e kam qe nuk me ndizet iPhoni?

  ReplyDelete
 2. Pershendetje per mendimin tim i vetmi problem qe ke esht se duhet ta hapesh iphonin ta largosh baterin nga iphoni ta lesh per nja 2-3 min edhe besoj qe do jet ok

  ReplyDelete
 3. Provoje me ndonjë konektor tjetër, mund të jetë edhe ai problemi.

  ReplyDelete
 4. A bon me PC tjera jo me iMac

  ReplyDelete