MacBook Air 12" me ekran Retina ka qenë risia e eventit tës sotëm, por Apple ka njoftuar disa të reja edhe për sa i përket modeleve të mëparshëm që do të kenë një upgrade hardware. Modelet MacBook Air janë përditësuar me një proçesor të ri Intel të gjeneratës së pestë, GPU Intel HD 6000 dhe lidhje më të shpejtë të tipit Thunderbolt 2.


Është përditësuar edhe modeli MacBook Pro 13" Retina me një trackpad të ri Force Touch, proçesor të njëjtë Intel të gjeneratës së pestë, GPU Intel HD Graphics 6100 dhe një rinovim edhe në pjesën storage, dy herë më i shpejtë. Falë ndryshimeve të bërë, autonomia e këtij modeli arrin tani në 10 orë.


Si modeli i ri MacBook Air, ashtu edhe ai MacBook Pro 13" Retina do të jenë në shitje që sot. /iPhoneAlbania

Kategoritë: , , ,

6 comments:

 1. @dendi e kam instaluar versionin 8.3 2 beta ne iphone 6 e bona restore duke instaluar 8.2 nuk behet backup sepse thote eshte version i vjeter nuk ca tboj te lutem te pergjerohem me ndihmo

  ReplyDelete
 2. a mund te bejm tani ket version jailbreak ju ketu thoni qe ben a mund te me tregoni ?

  ReplyDelete
 3. Konfiguroje si iPhone të ri njëherë dhe pastaj zgjedh një backup dhe bëji restore!

  ReplyDelete
 4. Është për versionin beta të iOS 8.2, për versionin final nuk bën akoma

  ReplyDelete
 5. Po si iPhone te ri nuk bohet backup pastaj sepse thote aty eshte version i vjeter 8.2 te behet backup

  ReplyDelete