Një nga aventurat grafike më të bukura të të gjitha kohërave është e disponueshme edhe për iOS: bëhet fjalë për The Longest Journey, një lojë që ka patur një sukses të jashtëzakonshëm në versionet e saj të parë për PC në vitin 199. Loja është tani e disponueshme edhe në App Store për të gjithë pajisjet iOS.

Versioni për iOS, i riemëruar The Longest Journey: Remastered, ofron disa përmirësime të përqëndruar në sistemin e kontrollit, për të bërë të mundur që loja të funksionojë siç duhet edhe në pajisjet touch. Plot 50 orë lojë, nëpërmjet 150 ambienteve të reja për të zbuluar në dy dimensione, për të treguar historinë fantaskike që ka si protagoniste April.

The Longest Journey Remastered është e disponueshme në App Store me çmimin 5,99€. Kërkon iOS 7.0 ose një version më të ri. Është kompatibël me iPhone, iPad dhe iPad touch. /iPhoneAlbania

4 comments:

 1. Jailbreak ka mare fund, ka kuptim vetem per te instaluar programe te piratuara

  ReplyDelete
 2. Avash se na trembe

  ReplyDelete
 3. e vrt esht kjo me

  ReplyDelete
 4. si mund ta instaloj whats app-in ne ipad ??

  ReplyDelete