Menjëherë pas lëshimit të Cydia për iOS 7 është rritur edhe numri i tweak-eve që janë kompatibël me iOS 7. Në këtë artikull do të përmbledhim çdo Tweak që është kompatibël me iOS 7, në mënyrë që të ndihmojmë sadopak të gjitha ato përdorues që në këto momente kanë vendosur të kryejnë jailbreak. Për momentin, janë shumë pak programet kompatibël me iOS 7, por kjo listë është në përditësim e sipër, dhe në orët në vazhdim do të shtohen edhe disa tweak të tjerë.

Lista e programeve që punojnë me iOS 7:

- Accelerate
- AirPlayServer
- BadgeClearer
- DateCarrier
- Deck
- F.lux
- FireWall iP
- FolderCloser
- GridLock
- Icon Renamer
- KillBackground
- MiniPlayer
- MyWi
- NoNewsIsGoodNews
- NoStoreButton
- OverAchiever
- PandoraSkips
- Plugication
- Poof
- PrivaCy
- Repsring
- ShakeToUndo Killer
- Signal 2
- Signal Booster
- SIGnify
- Software Update Killer
- StatusHUD
- SwipeSelection
- TimeForAlarm
- WelcomeMe

Ju ftojmë të riktheheni dhe ta lexoni sa më shpesh këtë artikull pasi do ta modifikojmë vazhdimisht. /iPhoneAlbania

Kategoritë: , ,

80 comments:

 1. Po Cookie eshte apo nk eshte?

  ReplyDelete
 2. mu me ka met vetem molla e bardh ne fund

  ReplyDelete
 3. e bera shum here.. prap nuk ben...

  ReplyDelete
 4. e pse spo ban me instalu programe prej appcake

  ReplyDelete
 5. shiko shtyp njehere perpara butonin siper pastaj te mesit dhe mbaji shtyp per disa sekonda deri sa te iki molla, ose po nk funksionin perseri shiko fute ne iTunes nese e njef dhe beji restore, nese nk funksionon dhe kjo shiko lidhe me reedsnow dhe kliko just boot. Like www.facebook.com/albania.it

  ReplyDelete
 6. po po mundet dhe kjo menyre

  ReplyDelete
 7. shiko shtyp njehere perpara butonin siper pastaj te mesit dhe mbaji shtyp per disa sekonda deri sa te iki molla, ose po nk funksionin perseri shiko fute ne iTunes nese e njef dhe beji restore, nese nk funksionon dhe kjo shiko lidhe me reedsnow dhe kliko just boot. Likewww.facebook.com/albania.it

  ReplyDelete
 8. nuk pom hapet as mu iphone veq logo e iphone pom del e provova me redsnow nuk po bon

  ReplyDelete
 9. MU ME BANI SHUM MIR
  IPHON 5S

  ReplyDelete
 10. mu nuk me ban kam ptovu edhe me redsnow

  ReplyDelete
 11. eshte e kunderta armend

  ReplyDelete
 12. nuk po mushet jeilbrake kamm ngel te configuring system 2/2 ma teper nuk po mushet ca me bo ?

  ReplyDelete
 13. Sepse nuk ka dal akoma programi appsync

  ReplyDelete
 14. Duhet ti besh nje restore iPhonit,qe te instalohet ios 7.0.4 nga iTunes dhe jo nga OTA

  ReplyDelete
 15. Do te pres, por ju lutem na tregoni kur te behet me stabil :)
  Faleminderit sepse jeni me te miret!
  ""Shënim: E kemi testuar jailbreak dhe ka shumë probleme, kështu që ju këshillojmë të mos e intaloni tani por të prisni edhe pak!""

  ReplyDelete
 16. Disa ndihma qe i gjeta me nje faqe:

  Nese procesi bllokohet ne gjysme
  Qe te kompletohet Jailbreak nevojiten 4-5 minuta, nderkohe qe pajisja juaj rindizet disa here. Sidoqofte, ju mund te ristartoni programin ne rast te bllokimit te procesit duke mbajtur pullat HOME dhe POWER te shtypura ne te njejten kohe per 10 seconda. Pastaj provoni prap.

  Kur te deshton procesi (jailbreak)
  Disa nga perdoruesit kan treguar qe kan problem me logon APPLE si dhe me disa apps qe po bejne "crash" pas perdorimit te evasi0n7, keshtu ne kete rast, ju lutem te beni iphone tuaj restore permes i-Tunes e pastaj te provoni prap me jailbreak.
  Pod2g dhe pjesa tjeter e ekipit jane duke punuar shume per te rregulluar keto probleme.

  Kur deshton Cydia (errors)
  Pasi qe nuk ka pasur tethered jailbreak per iOS7, nuk ka qene e mundur te behen shume teste. Saurik eshte duke punuar qe te bashkoj pjeset se bashku, por eshte e rendesishme te cekim se disa nga problemet jane te paraqitura nga trafiku i ngarkuar ne Cydia, perafersisht e njejta qe ka ndodh me iOS 6 kur eshte leshuar. Prandaj prisni nje kohe (1-2 dite) dhe rregullohet.

  "Tweaks"(Programet e ndryshme qe instalohen permes Cydia) qe nuk punojne

  Shumica e "tweaks" jane raportuar qe nuk punojne. Kjo ndodh sepse zhvilluesit e ketyre tweaks ende nuk i kan perditesuar tweaks e tyre, prandaj duhet te prisni edhe disa dite e pastaj gjithcka do te funksionoj si duhet.

  ReplyDelete
 17. mka met molla e bardh weqQ edhe sen su boka mu ka dallashit ajo pulla qe e mshel iphonin sum bon ! naj zgjidhje a e din dikush a joO !!

  ReplyDelete
 18. Me Untethered mund të përdorësh iPhone normalisht dhe të kesh Cydia të instaluar, ndërsa me Tethered, duhet ta lidhësh gjithmonë iPhone me kompjuterin dhe të bësh Just Boot sa herë e fikën atë, që të punojë normalisht.

  ReplyDelete
 19. nuk eshte funksional per iPhone 5

  ReplyDelete
 20. Pse nuk instalohet barela dhe zeppelini apo winterbort, ne iphon 4

  ReplyDelete
 21. pasi kam klikuar cydien o restartua iphone edhe nuk jan disa app-sa edhe cydia nuk asht me

  ReplyDelete
 22. Backup ska nevoj me ja ba jo qfar , amatera

  ReplyDelete
 23. Akoma nuk janë kompatibël me iOS 7, duhet të presësh edhe pak!

  ReplyDelete
 24. a din kush naj sen me instalu ne iphone 4 me shpeituu ios 7

  ReplyDelete
 25. eshte por duhet me kthy me restore ne 7.0.4 tani te besh prap Jailbreak.

  ReplyDelete
 26. PO, nese ban Jailbreak mundet te e shpejtosh fonksionimin te behet me i shpejt.

  ReplyDelete
 27. Endrit duhet me be backup ne itunes, perarsy te vetme qe nese nuk te starton iphone me restore e kthen mbrapa edhe me backup i kthen te
  dhenat nuk te humbin per kete arsy te vetme behet BACKUP.

  ReplyDelete
 28. o une i di kto sene, po kta se kan permend ne tutorialin e tyne si me ba jailbreak . une ket faqe hi veq mi kritiku :p

  ReplyDelete
 29. taulantfazlija@gmail.comDecember 25, 2013 at 1:11 AM

  A jeni tu i shtu programet qe jan per ios 7 ne list

  ReplyDelete
 30. Un e kam instalu cydia edhe winter board mirepo nuk po me ndryshon gja, klikoj per teme etj dhe ndale te ndezet prap njejt iPhone si para jailbreak !!!

  ReplyDelete
 31. Shkurt e shqip keto shkarkimet nga cydia nuk bejne tek iphonsi mi 7.0.4

  ReplyDelete
 32. hej a ka nai kush nai guide per me qel iphonin qe osht auto lock me icloud ama jo me zhblloku krejt ama veq ne meny me qel me punu aplikacionet se kom pa qashtu iphona qel ne meny ama nuk po di se qysh me qel kom lyp ne net naisen ama sen sun po gjoj per qeto nese ka nai kush ose din nai kush se qysh kisha pas qef me me kallxu edhe ti admin si ta dish posto naisen per qet problem

  ReplyDelete
 33. Morena cydia ende nuk eshte ne nivelin final nuk funksion temat edhe disa tweaks qe jan aty prte versionin final

  ReplyDelete
 34. pse bre spom bojn shumica e senev prej cydias qeto qa i keni qit qe bojn spo bojn po mu instalohen a ne iphone spo muj me i gjet as te seting as ne homescreen spo dalin qa osht problemi ju ktu i keni qit qe qeta bojn ??

  ReplyDelete
 35. se pasna dit une ios7 se ne 4s u i instalun po thash mos pe din nai secure te je per ios 7 10 veta u njoh qe ekan po ik hekmuu

  ReplyDelete
 36. asnje nga keto programe nuk punon,,,i provova shumicen,,,pastaj as winterboard jo,,as barrel,,,ku eshte problemi qe nuk punojne????

  ReplyDelete
 37. a mun mem kallxu najkushh a mbon mu un e kom iphone 4 ama se kom full unlock dmth pa kartel a muj me ja qit ios7 ?

  ReplyDelete
 38. e ke me bo search ne cydia me fjalen accelarate, po me duket se nuk eshte finalizu edne kjo eshte qe funksionon iphone mme shpejt

  ReplyDelete
 39. ngadal edhe do e shohish qe do bejne mos u ngut ki pakes durim do vjen se shpejti finalizimi i cydia edhe qdo tweaks do te bej se duhet veq te bresim kur te behet finalizimi i mobile mobstrate, edhe qdo gje eshte okej

  ReplyDelete
 40. redsn0w nuk bon moo per ios 7

  ReplyDelete
 41. kush di ndonjeri ti bej Skipe aktivizimit te iphonit pa SIM original po JO nga ai qe te sa e fut ne kyc dhe te kthehet prap ashtu si ishte
  kush me ndihmon ju lutem :)

  ReplyDelete
 42. Pershendetje .
  Sapo provova te instaloj jailbreak po me mbetet vetem logoja

  dhe prowova restore ne itunes me shkeputet nga lidhja , prap me mbetet
  llogoja ne iphone si te veproj ?!

  ReplyDelete
 43. Provoje disa herë sepse do të punojë, përdryshe kontrollo kavon që e lidh me kompjuterin se mund të ketë probleme, nëse të shkëputet shumë shpesh

  ReplyDelete
 44. nuk ben ende eshte llogoja apple edhe nuk lidhet me itunes nderrova kabllon -_-

  ReplyDelete
 45. Shkarko versionin e fundit të iOS nga kjo faqe: http://www.iphonealbania.net/p/firmware-ios.html pasi mund të kesh edhe internet të ngadaltë. Më pas shkon tek iTunes dhe shtyp CTRL ose ALT + butonin Restore, dhe zgjedh file .ipsw të iOS 7.x që sapo shkarkove. I bën restore + update, dhe më pas i bën Jailbreak. Në këtë mënyrë nuk do të kesh probleme!

  ReplyDelete
 46. un e bona restore me itunes edhe prap llogoja rrin .

  ReplyDelete
 47. Pershendetje!
  Une kam iPhone 5s,dua tja bej jailbreak por s`mundem.
  Ndalon gjat procesit configuring system 2/2,ja kam bere Restore me iTunes por perseri nuk ben :( .

  ReplyDelete
 48. a muna me kontaktu me ty mduhesh diqka shumm plz

  ReplyDelete
 49. kam Iphone 5c dhe provova me bo jailbreak, mka mbet molla e bardh si plot tjerve ktu qka me bo tash itunes spo ma njeh Iphonin?

  ReplyDelete
 50. bonja evasion-it run as administrator

  ReplyDelete
 51. Pershendetje.
  Eshte i sakte ky jailbreak apo mos ta provojme? Updatet i bej nga tel dhe jo nga iTUnes

  ReplyDelete
 52. A mund ta di a funksionon edhe tek ipad 2

  ReplyDelete
 53. Pershendetje. Kam iPhone5 dhe pasi i bera jailbreak me ka ngelur tek logoja e Apple, dhe nuk ndizet. iOS 7.0.4 e kam bere over the air. Tani nuk e njeh iTunes fare. Si mund ta ristartoj telefonin?

  ReplyDelete
 54. un kam problem te configuring system (2/2) po del edhe niher vepro per te punuar a ka ndonje mundesi te me tregonii ?

  ReplyDelete
 55. A me tregon pak se cilin prej evasi0n je duke instalu 1.0.0 1.0.1 apo 1.0.2

  ReplyDelete
 56. evasi0n.com shoj mac ose windows (cilin do qe ti je duke perdor).Nese je duke perdor windows bonja extract ne desktop.Hape evasi0n edhe te del aty connect your Iphone,Ipod Touch or Ipad to begin.Konekto ipad 2 edhe e shef Ipad 2 (Ios 7.0.x) is supported.Sic me ka dal mua iphone 4s(7.0.4) is supported.Edhe e shef a te punon apo jo.Shpresoj se te kam ndihmuar sado pak

  ReplyDelete
 57. Ne Ristart me ka mbetur Vetem Logo e Appel dhe nuk ka kurrnifar Feedback Iphone im...qfar sugjeroni ?

  ReplyDelete
 58. Nuk ben mbetet te coniguring 2/2 dhe nuk shkon e bejm me mir kur te permirsohet sistemi....

  ReplyDelete
 59. GPG error: http://repo666.ultrasn0w.com./ release: the folloving signtures were invalid: NODATA1 NODATA2
  kur pe hapi cydia-n qekjo pom del nese mune dikush mem tregu ??

  ReplyDelete
 60. ju lutem pse ne iphon tim nuk me ben ta bej back up ne itunes

  ReplyDelete
 61. si ta shkarkoj evasion

  ReplyDelete
 62. Pse eshte ky problem?

  ReplyDelete
 63. Pse eshte ky problem qfar te bej?

  ReplyDelete
 64. mu po ma qet error to retrieving remote package qe ne hapin e pare
  iPhone 5s e kam paisjen

  ReplyDelete
 65. Nese ju bllokohet te 2/2 ather paisjes suaj bejani krejt restore masi tja boni restore 100% ju bon cydia

  ReplyDelete
 66. nuk ka nevoj te beshe restore por vetem shkepute iphonin nga pc dhe ristartoje pc dhe fillo nga fillimi mua keshtu me ka funksionu

  ReplyDelete
 67. pershendetje po i beja i phone jailbreak edhe papritur me del vetem shenja e apple si mund ja bej edhe tek i tunes nuk me del fare.ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt

  ReplyDelete
 68. shqiptari seshte i prodhuar te punoj me kto gjera.... mirpo ne jemi me papaka sepse ju besojm ktyre faqeve se koti

  ReplyDelete
 69. pasi te shfal cydia ne gestisci qysh si ti jap edit add ka kush qe din ato shifrat e qe kerkohen enter cydia/APT URL ka dikush qe mund te me ndimoj

  ReplyDelete
 70. e mka ngel kjo molla e iphonit ndez sbej dot asnje veprim ,, car ka ?

  ReplyDelete
 71. ju qifsha ropt npidh me gjith programet tuja ... ma bllokut iphonin ju shkerdhefsha fisin ,,,

  ReplyDelete
 72. Nese te ngel ne logon e apple beje restart iphone me 2 çelsat dëmethene me 2 butonat power edhe home

  ReplyDelete
 73. pasi e bera jeailbreak iphone 4s me ka mbetur i shymur qfar mund te bej

  ReplyDelete
 74. maje trust aty ku e dhez 30 seconda dhezet

  ReplyDelete