Pas një pritje të gjatë, më në fund Jailbreak Untethered për iOS 6.1.3, 6.1.4 dhe 6.1.5 është realitet falë punës së iH8sn0w, Winocm dhe SquiffyPwn. Programi që bën të mundur një gjë të tillë quhet P0sixspwn, dhe aktualisht është i disponueshëm vetëm për Mac OS X: është shumë i thjeshtë për tu përdorur dhe ka shumë ngjashmëri me Evasi0n për sa i përket veprimeve që duhet të ndiqni. Si të veproni?

Shkarkoni programin P0sixspwn: Mac - Windows

P0sixspwn është kompatibël me këto versione të iOS: 6.1.3, 6.1.4, 6.1.5. Pasi të keni instaluar programin, mjafton të shtypni butonin Jailbreak dhe të ndiqni hapat që ju shfaqen në ekran. Çdo gjë do të kryhet në mënyrë automatike dhe zgjat rreth 5 minuta. Nëse keni ndonjë problem, mund të komentoni më poshtë dhe ne do ju ndihmojmë. /iPhoneAlbania

9 comments:

 1. Dendi pse nuk punon appadict tashti?

  ReplyDelete
 2. Çdo problem që ka lidhje me jailbreak, lidhet me kompatibilitetin e programeve me iOS 7. Do të duhen 3-4 javë deri sa të stabilizohet situata, dhe më e rëndësishmja, duhet të presim një version të MobileSubstrate për iOS 7, pasi aty bazohet çdo program!

  ReplyDelete
 3. Serveri i appaddict eshte bllokuar momentalisht

  ReplyDelete
 4. Dendi,nese e ki jailbreak paisjen provoje te:SPOTLIGHT SEARCH-vetem shkruaj shkronja mos u ndal pastaj qka pot ndodh dhe lajmrom okej.!!

  ReplyDelete
 5. Po ne qe e kemi GSM, si me bo hackactivate?

  ReplyDelete
 6. Po per windows kur do dal Jailbreak ?

  ReplyDelete
 7. Hey me duhet patjeter nje ndihme nga ju keto momente! Un sapo e shkarkova prog: (p0sixspwn-v1.0.2-mac) per versionin 6.1.6 por nuk e di se si ta instaloj n'Pc. Si mundem me e zgjedh kete problem ?

  ReplyDelete
 8. Pershendetje!
  Po ti ke mac? sepse versioni qe ke marr duket se eshte per mac, nga emri. duhet te marre versionin per windows.

  ReplyDelete
 9. pershendetje... deshta me pyt per iPhone 3GS rreth verzionit te fundit 6.1.6 a ka jilbreak untethered dhe ku muj me shkarku se ktu qe te koka linku te mega spo egzistojka mo qaj file nese ka mundesi te me ndihmoj dikush flm per mirkuptim...

  ReplyDelete