Çdo ditë vijnë pyetje nga përdorues të ndryshëm të faqes tonë se si të bëjmë unlock të përhershëm të iPhone. Zgjidhja më e mirë ngelet gjithmonë të kontkatohet direkt me kompaninë me të cilën është i bllokuar iPhone, por megjithatë në internett ka edhe shumë faqe që e ofrojnë këtë shërbim. Në disa artikuj, ju kemi folur për disa faqe të testuara personalisht nga ne dhe sot do ju prezantojmë një tjetër faqe interesante që kryen unlock me çmime të arsyeshëm, të testuar nga njëri prej vizitorëve tanë më besnik.

Kompania për të cilën do ju flasim është OfficialiPhoneUnlock. Është një kompani e specializuar në aksesorë dhe riparime iPhone-sh, e regjistruar në Angli dhe Uells. Ato ofrojnë tani zhbllokime (unlock) zyrtare Apple që bëhen me anë të iTunes kështu që nuk do të keni asnjë lloj problemi për sa i përket garancisë së pajisjes tuaj.

Në këtë mënyrë jumund ta përdorini iPhone pa problem pas çdo lloj përditësimi. Kjo kompani ofron factory unlock (zhbllokim nga fabrika) për të gjitha modelet e iPhone - 2G/3G/4/4S  dhe çdo versioni firmware dhe baseband. Suporton pjesën më të madhe të kompanive të huaja (për AMC nuk e kemi testuar) dhe disa prej tyre i zhbllokon menjëherë brenda 24 orëve.

Çmimet mund ti konsiderojmë si më të arsyeshmit, në krahasim me kompanitë e tjera që kemi testuar deri tani. Ato variojnë në bazë të operatorit me të cilin është i bllokuar iPhone, dhe nisin nga £19.99 e lart. Për shembull për të zhbllokuar një iPhone të blerë në amerikë të bllokuar me operatorin Orange UK, zhbllokimi do ju kushtojë £59.99.

Si të bëni Factory Unlock një iPhone 4/4S/3GS duke përdorur OfficialUnlockiPhone

Hapi 1: Gjeni operatorin origjinal me të cilin është i bllokuar iPhone dhe kodin IMEI


Hapi 2: Duhet të kryeni pagesën dhe pas pak kohe, ju do të merrni një email konfirmimi.


Hapi 3: Lidhni iPhone me iTunes, Pajisja juaj është zhbllokuar!


Siç e thamë edhe më lart, kjo faqe është testuar dhe nuk ka asnjë lloj mashtrimi. Stafi i tyre është mjaft i gatshëm për shpjegime dhe do ju ndihmojë për çdo gjë. Nëse keni ndonjë pyetje, mos hezitoni të komentoni poshtë artikullit. Ndërkohë mund të vizitoni faqen dhe të kryeni unlock nga ky link. /iPhoneAlbania

60 comments:

 1. ame pages qenka a ufuf

  ReplyDelete
 2. Nk e kupt ato hapat qe duhen bere per te bere pagesen.

  ReplyDelete
 3. Po zgjedh tipin e iPhone, kompanine me te cilen eshte i bllokuar dhe kodin IMEI dhe me pas i ben Add to Cart dhe ben pagesen me karte krediti.

  ReplyDelete
 4. A esht e sigurt qe do e dergojn codin per zhbllokim dhe me sa pash nuk kishte per t- mobile germany

  ReplyDelete
 5. Nese nuk ka per T-Mobile do te thote qe nuk e ofrojne zhbllokimin per ate kompani, megjithate provo ti kontaktosh ato!

  ReplyDelete
 6. Por une e dergova imein dhe qmimi ishe 12 funta ne baz te imei

  ReplyDelete
 7. edhe un e kam dergu IMEI ma qiti 12funta,dhe e kam ba pagesen,mirpo sme kan dergu kurrfar konfirmimi,me than iPhone juaj nuk mund te zhbllokohet,nje her ma kerkun pagesen,e bera pagesen,pastaj me kerkuan konfirmim a jam personi i duhur,edhe konfirmimin ua bera,dhe pastaj me than iPhone juaj nuk mund te zhbllokohet,mua parat me shkuan dhe as zhbllokim as kthim te parave,a mund te me ndihmon dikush?

  ReplyDelete
 8. Nuk ka pa pageso milot :-), ske ci bën.

  ReplyDelete
 9. Po nuk duhet te kryesh pagesen nese te thote qe nuk zhbllokohet, kontrollo perpara nese eshte kompania jote ne liste perpara. Provo ti kontakosh ato!

  ReplyDelete
 10. Pagesen me karte krediti nk e kupt. Po nje vllai mos e vrit trunin se nk eshte problem.

  ReplyDelete
 11. Kam nje iphone 4 zvicerian nuk pranon karete shqiptare si mund ta rrugulloj.....

  ReplyDelete
 12. Zhbllokimi i IMEI eshte menyra e vetme, si me lart.

  ReplyDelete
 13. desha te infromohem te rreth nje iphoni 4s telia sweden a mund ta bej full unlock

  ReplyDelete
 14. Tek artikulli ke linkun e website, kliko aty dhe mund të konsultosh listën e operatorëve që ato suportojnë.

  ReplyDelete
 15. Pershendetje,un e bera unlock si dhe mora konfirmimin nga kompania. Mirepo hapi i trete qe thote per ta lidhur me I-tunes, mua nuk ma nxjerr konfirmimin per zhbllokim por thjesht hapet normalisht si perher. Nuk e di nqs zhbllokimi ka perfundu apo jo? A mund te me jepni nje pergjigje? Faleminderit per mirkuptimin!

  ReplyDelete
 16. atëherë provo lidhe me itunes me skedën sim brënda por jo me skedën sim që përdorje me chip. gjej një tjeter dhe fute pa chip në iPhone dhe kur të kërkojë aktivizimin lidhe me itunes.

  ReplyDelete
 17. mundesh edhe me bo program te ri ose hin ne setting - general-reset dhe reset all seting and e fut nje kartelen e konekton me wifi dhe zhbllokohet nese eshte ber dekodimi.

  ReplyDelete
 18. ekam 4s verzioni5.1.1 nga gjermania t mobile a ka shans me zblloku ju lutem me tregoni

  ReplyDelete
 19. Mos e ke pa karte Sim se ato nuk zhbllokohen? Kontrollo tek faqja nese eshte ne liste!

  ReplyDelete
 20. admin nese ka mundesi vetem te me tregosh ne lidhje per officialiphoneunlock.co.uk sa esht per ti besuar dhe a ka ndonjeri qe ka hapur iphone 4 apo 4s

  ReplyDelete
 21. Disa persona e kane testuar dhe nuk kane pasur probleme, keshtu qe mund te themi qe jane te besueshem!

  ReplyDelete
 22. Të nderuara une kam nje Telenor nga Sweden versioni 5.0.1 a mund te zhbllokoj a jo ju lutem me tregoni

  ReplyDelete
 23. Po shiko nese kompania eshte ne listen e kesaj faqeje!

  ReplyDelete
 24. Per se nuk ka qasje me ne ket site ///

  ReplyDelete
 25. Pse? Ne na del në rregull, sikur punon!

  ReplyDelete
 26. pershendetje! un e kam kryer pagesen te kjo adrese dhe me ka ardhur emaili i kryerjes se pageses, e kame iphone 4 te bllokuar me kompanine orange uk?

  ReplyDelete
 27. Duhet të presësh një email tjetër që të njofton që iPhone është zhbllokuar. Mund të duhen disa ditë!

  ReplyDelete
 28. ne fakt kam nja 5 dite qe kam aplikuar per factory unlock. cfar nenkupton kjo fjali kur e provon per iphone 4 orange uk " Pre-order now for immediate delivery " faleminderit

  ReplyDelete
 29. Fjalë për fjalë "Porositeni tani për dërgimin e menjëhershëm" ka disa kompani që i zhbllokojnë edhe menjëherë por kohët e fundit kanë fituar famë në web edhe si duket kanë shumë kërkesa dhe e zgjasin pak!

  ReplyDelete
 30. pershendetje a paraqet ndonje problem nese i ben restore iphonit ne itunes??

  ReplyDelete
 31. Jo nuk paraqet asnje lloj problemi, por nuk ta sugjeroj ta besh pa u siguruar qe unlock eshte kryer me sukses!

  ReplyDelete
 32. e kom instalu verzionin 6 po kur e kom kthy ne verzion te meparshem bb 5.1.1 eshe kthy po firmware me eshte nru 04.12.02

  ReplyDelete
 33. Baseband nuk ndryshon me downgrade, por vetem versioni i iOS!

  ReplyDelete
 34. pershendetje, kam nje iphone 4 vers 5.1.1 frmw 04.12.01 orangeuk, a mund te m thoni a zhbllokohet? flm

  ReplyDelete
 35. pershendetje,nese i bejm restore iphonit a fshihet te gjitha fotot e videot qe jan dhe gjithqka tjeter flm per pergjigjjen.

  ReplyDelete
 36. Duhet ti besh backup qe te mos fshihen!

  ReplyDelete
 37. Duhet ta kontrollosh nese eshte ne liste, keto jane mundesite qe ke: http://www.iphonealbania.net/2012/07/unlock-zgjidhjet-e-mundshme-per.html

  ReplyDelete
 38. d.m.th njeher duhet ti bejm restore pastaj te bejm back up dhe do te kthehen prap apo??

  ReplyDelete
 39. I ben nje here backup me iTunes dhe pastaj mbasi ti kesh pere restore e konfiguron jo si nje iPhone te ri por nga nje backup i vjeter, dhe te kthen te gjitha materialet qe kishe!

  ReplyDelete
 40. nuk e di un njeher pa itunes vetem ne iphon kam shku te back up e ka ba edhe tani restore kam instalu verzionin e ri tash kur shkoj te manage store i shoh te gjitha ato qka kisha por si ti kthej tash prap nuk e di??

  ReplyDelete
 41. Mos ke bërë backup në këtë mënyrë? http://www.iphonealbania.net/2011/10/si-te-aktivizoni-nje-backup-nepermjet.html

  ReplyDelete
 42. po saktesisht me duket e njejta a egziston ndonje menyr per i kjthyer

  ReplyDelete
 43. Kam blere nj iphone 5 ne zvicerr dhe kompania ku e kam blere me moren IMEI numrin dhe methan se pas 3ditesh mund ta lidhesh me itunes edhe iphone donte zhbllokohet.a mund te me tregoj ndokush ndonje guide qfare duhet te bej pasi ta lidh me itunes apo vetem ta konektoj ...faleminderit

  ReplyDelete
 44. Asgjë, duhet të marrësh një përgjigje nga kompania dhe momentin që ta zhbllokojnë do të punojë me çdo kartë sim. Mund të duhet ta lidhësh me iTunes vetëm për ta aktivizuar, ose për ti bërë restore nëse ta kërkon kompania!

  ReplyDelete
 45. Kompania ka marre IMEI numrin e iphone5 tim dhe me than pas 3 ditesh vet lidh iphone me itunes dhe to te punoje me qdo karte pastaj. Une desha te dij mos duhet te bej ndonje gje pasi ta lidh me itunes restore apo diqka e ngjajshe sepse iphone as nuk eshte aktivizuar

  ReplyDelete
 46. PS. Une edhe po ta lidh me itunes aty me thot qe une nuk e kam te aktivizuar iphone. Keshtuqe pasi qe ta lidh me itunes vet te pres dhe gjithqka shkon ne menyre atomatike.

  ReplyDelete
 47. a mundet mem ndimu ndo kush
  kam iphone 4 me gevey ka versionin 4.3.3 dhe kam dasht me ja bo verzionin e ri 6.0.1 dhe e kam bo me itunes restore and ubdate version dhe tash po dhezet po nuk pi qet aplikacionet edhe pe qet sim not valid kush mundet mem ndihmuu munet mem kontaktu ne fb
  https://www.facebook.com/kushtrim.pllana?ref=tn_tnmn

  ReplyDelete
 48. E ke bllokuar, nuk të punon më me gevey sim. E vetmja zgjidhje është ta zhbllokosh me anë të IMEI, siç thotë artikulli më lart!

  ReplyDelete
 49. a osht bile e sigurt qe mundet mu bo fullunlock ne kit menyr apo osht vetum mashtrim

  ReplyDelete
 50. un kam nje iphone 4 ja kam bo ios 6.1.1 dhe tash nuk m,e punon dhe tash kur e bej itunes me thot sim kart me far sim karte mund ta perdori te punoje iphone ju lutem nese mundet pergjigje

  ReplyDelete
 51. si mund me e bo si ka qen prap iphoni ju lutem nese mundet pergjigje

  ReplyDelete
 52. Admin a eshte e sigurt apo veq mashtrim mos ta bej pagesen kot ???

  ReplyDelete
 53. Është artikull i vjetër, nuk e kemi testuar gjatë kësaj periudhe, provo http://unlock.iphonealbania.net/

  ReplyDelete
 54. pershendetje stafi mundeni te me thoni sa me kushton iphone 4s nga zvicrra orange me mer full unlock ju lutem nese mundeni te me tregoni dhe si eshte procedura per pages faliminderit.

  ReplyDelete
 55. ju lutem si behet dekodimi i iphone 4s me ane te imei

  ReplyDelete
 56. Pershendetje kam nje Iphone 4 te blokkum ne Angli tek 3 UK ( Three ) dhe me thane se ne nje servis ku e cova iphon-in se eshte ne blacklisted dhe nuk mund ta zhbllokojn, dhe lexova per kompanine si rekomandoti ju per factory unlock dhe perpara kam kontaku me kompanine Official iphone unlock ne facebook dhe ato me kan thene se mund ta zhblokojm edhe blacklisted por vetem per jashta Anglijet por dicka nuk me kan sqaruar kompanija une e kam pyetur po nuk kam marre pergjigje pyetja eshte a duhet te paguaj lek shtese per blacklisted sepse cmimi aktual eshte 79 paund per karrieren 3

  ReplyDelete
 57. kam nje iphone 4 nga anglia du me e zhblloku si te punoj me kart shqiptare ..mund te me tregoni ku me rregullu dhe cmimim .. ju lutem faleminderit per mirkuptimin.denisi

  ReplyDelete
 58. eshte i zhbllokum si telefon ..po nk puno me kart shqiptare

  ReplyDelete
 59. edhe mua njashtu eshte

  ReplyDelete
 60. pershendetje, kam nje iphone 4 dhe eshte i bllokuar me ancjaud, dua ta di a zhbllokohet dhe sa shkon si cmim, ju faleminderit nga landi

  ReplyDelete