Në këtë artikull ju treguam se si të instaloni Jailbreak Untethered me Redsn0w për iDevice si iPhone 4 e inferiorë, me mënyrën klasike duke futur iDevice në DFU. Ndërsa për të instaluar Jailbreak Untethered për iDevice që montojnë një chip A4 dhe inferiorë,A5 ose A5x si iPad i ri me Redsn0w duhet të ndjekim këto hapa.

 1. Lidhim iDevice me iTunes nëpërmjet kavos USB
 2. Shkarkojmë dhe instalojmë versionin e fundit të Redsn0w 
 3. Klikojmë Jailbreak dhe presim që proçesi të përfundojë automatikisht dhe iDevice të rindizet
 4. Hapim programin Cydia dhe instalojmë të gjitha programet që ju nevojiten.

Redsn0w mund ta shkarkoni nga këtu:
Ne ju rekomandojmë të instaloni nga e para iOS 5.1.1 dhe jo ti bëni përditësim nga iDevice sepse mund t'ju shkaktojë probleme me iDevice-in gjatë instalimit të Jailbreak. Më poshtë po ju prezantojmë një video se si të kryeni Jailbreak Untethered me Redsnow dhe pa DFU. /iPhoneAlbania

2 comments:

 1. Mu me nxjerr error 200 ne moment kur po behet jailbreak

  ReplyDelete
 2. Pershendetje,ne iPhone kam versionin 4.3.3 JAILBREAK, e kam provu me ba
  update 6.0 permes iTunes mirepo po e qet error .a ka naj tjeter mundesi
  me bo update ju lutem , falemnderit !

  ReplyDelete