Tani iPhoneAlbania vjen edhe me një Repository në Cydia. Për momentin kemi vënë në dispozicion vetëm disa programe të njohura të krijuar nga zhvillues të huaj, por qëllimi ynë është që të mbledhim në një vend të vetëm të gjitha krijimet e zhvilluesve shqiptarë, si tema, lojëra e aplikacione të ndryshme për iPhone.

Repo e iPhoneAlbania do të jetë një burim i rëndësishëm për të gjithë përdoruesit shqiptarë, dhe do të përmbajë Aplikacione, Tema dhe Lojëra për iPhone e iPod Touch. Tani jemi pjesë e Komunitetit Sources, kështu që cilido nga ju mund ta shtojë repon tonë në Cydia dhe të instalojë gjithçka çfarë ne kemi vënë në dispozicion.

Çdo material që ne publikojmë është falas dhe i testuar nga stafi ynë. Jemi të gatshëm të pranojmë zhvillues të rinj shqiptarë ose krijues temash të cilët mund të përdorin repon tonë për të publikuar materialet e tyre falas.

Nëse dëshironi të na dërgoni materialet tuaja në, na kontaktoni këtu duke shkruar emrin dhe mbiemrin tuaj që normalishtë nuk do të bëhen publikë nëse ju nuk dëshironi, një përshkrim të materialit tuaj dhe të upload-oni file-in tuaj .deb.

Repository: iphonealbania.myrepospace.com


18 comments:

 1. Ju pergezoj per Punen .. Ju lumte :)

  ReplyDelete
 2. Ju uroj punë te mbarë.

  ReplyDelete
 3. Bravo stafit. Me pelqen si levizje. E shtova repository'n tuaj

  ReplyDelete
 4. nuk eshte e vertete, a 11 programe deri tani dhe te tjera do te shtohen ne ditet ne vazhdim

  ReplyDelete
 5. Ju lutem tregoni ndonjë tweak që është i ngjashëm me Zephyr, qe e ka funksionin e multitasking por për iOS 4.0. Vetem vazhdoni se jeni me te miret. 

  ReplyDelete
 6. ke iPhone 3g?

  ReplyDelete
 7. mund te perdoresh activator, i jep nje komande te caktuar qe kryen funksionin e butonit home. Une pershembull kam vendosur nje double tap tek aty ku eshte ora lart, keshtu nuk e  konsumoj shume butonin Home!

  ReplyDelete
 8. Kam iPhone 3GS me iOS 4.0

  ReplyDelete
 9. E shtova dhe un , insha'Allah shtoni twike te nevojshme.

  ReplyDelete
 10. spo me instalihet repo juaj,ngec dhe rrin ashtu ,mos e ka nga trafiku i ngarkuar

  ReplyDelete
 11. A mundeni "Link Store" me ndreq najqysh per iOS 7.1.2 , kur provoj te kerkoj muzika aty thot "no results found" a me heret ne 7.1.1 mka bo tasht sbon ma,

  IPhone 4s

  ReplyDelete
 12. a mundeni me ba iphone-in ne Gjuhë Shqipe ios 7

  ReplyDelete
 13. Dendi e kam nje pyetje . Kam iPhone 4 ios 7.1.1 jailbreak dhe me bllokohet shum her duhet tja bej reboot me an te butonave power dhe home me duhet tja bej keshtu 4-5 her ne dit a mund te me tregosh si ta rregulloj

  ReplyDelete
 14. Diçka nuk ka shkuar mirë kur ke bërë Jailbreak ose ndonjë tweak që ke shkarkuar nga Cydia krijon konflikt. Mund të provosh të identifikosh cili tweak e krijon problem dhe ta fshih, përndryshe, nëse problemi është tjetër, e vetmja zgjidhje është që t'i bësh restore dhe më pas jailbreak nga fillimi!

  ReplyDelete
 15. pse kur e shleva ket program mu shly edhe ikona e settings
  Si mund ta kthej prap ikonen plzz

  ReplyDelete