iPhone 4S mbërrin dhe në dyqanet iStore në Shqipëri. Ashtu si në vëndet e tjera europiane, edhe në vendin tonë produkti më i fundit i Apple do të kushtojë njëlloj. Çmimi duket se është pak i lartë për xhepat e shqiptarëve, duke qenë se standardi i vendeve të tjera europiane është më i lartë se i yni. Gjithsesi, për të apasionuarit e teknologjisë, ka shumë mundësi që kjo mos të jetë një problem.

Tashmë, edhe në vendin tonë janë të shumtë dyqanet që ofrojnë iPhone 4S dhe iStore është një nga këto. Mandje mund të themi që është ndër të paktët ose ndoshta i vetmi dyqan që ofron edhe iPhone 4S 64 Gb. Më poshtë keni edhe çmimet dhe karakteristikat teknike të pajisjes.

iPhone 4S
Procesor Dual-Core A5.
Kamera me lente te re 8MP
iOS 5 dhe iCloud.
Dhe ju prezantojme Siri.
Eshte iPhone me i mrekullueshem deri tani.
iPhone 4S 16 GB 689 €
iPhone 4S 32 GB 799 €
iPhone 4S 64 GB 949 €

Karakteristikat Teknike
Ngjyra:
- I Bardhe
- I Zi

Kapaciteti:
- 16GB
- 32GB
- 64GB

Permasat:
- Lartesia:       115.2 mm
- Gjeresia:       58.6 mm
- Thellesia:      9.3 mm
- Pesha:           140 grame

Komunikimi:
- UMTS/HSDPA/HSUPA (850, 900, 1900, 2100 MHz)
- GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
- 802.11b/g/n Wi-Fi (802.11n 2.4GHz only)
- Bluetooth 4.0
- GPS, GLONAS
- Busull Dixhitale

Ekrani:
- Ekrani Retina.
- 3.5-inch (diagonal) Ekran i gjere.
- Rezolucioni 960×640 pixel
- Kontrast 800:1

Kamera, Foto dhe Video:
- Kamera 8-megapixel
- Autofokus
- Fokusim lokal
- Detektim automatik i fytyres
- Blic
- Regjistrim Video, HD (1080p) 30 Frame/Sekonde
- Kamera nga perpara

Bateria:
- Bateri me Polimer Lithiumi
- Karikimi me USB nga Komjuteri ose me ushqyes ne prize
- Kohe Bisede:                Deri ne 8 ore me 3G, Deri ne 14 ore me 2G (GSM)
- Koha ne Stand By:      Deri ne 200 ore
- Perdorim Interneti:    Deri ne 6 ore me 3G, deri ne 9 ore me Wi-Fi
- Perdorim Video:         Deri ne 10 ore
- Perdorim Audio:         Deri ne 40 ore

Kerkesat e Sistemit:
- Apple ID (Kerkohet vetem per disa sherbime)
- Hyrje Ne Internet
- Sinkronizimi me iTunes ne Mac ose PC kerkon:
Minimumi, Mac: OS X v10.5.8; PC: Windows 7; Windows Vista; ose Windows XP Home ose Professional me Service Pack 3; iTunes 10.5

Cfare eshte ne kuti:
- iPhone 4S
- Kufjet Apple me pult dhe mikrofon
- Fisha USB
- Karikuesi
- Dokumentacioni

0 komente:

Post a Comment