Ashtu siç bën për data të rëndësishme e ngjarje të mëdha në botë, motori i kërkimit “Google”, ka respektuar këtë herë 103-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, duke ndryshuar logon e saj. Në vend të logos së saj të përhershme, “Google” ka vendosur në faqen e parë flamurin shqiptar, ndërsa nëse klikon në të do të shfaqen lajme në lidhje me përvjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Ja ku jemi në takimin tonë të përditshëm me rubrikën "Aplikacione në ofertë" ku do ju ofrojmë aplikacionet dhe lojërat më interesante në ofertë nga App Store, të përzgjedhura për ju nga iPhoneAlbania. Aplikacione të ndryshme falas apo me çmim më të ulët se ai i zakonshmi në App Store për një periudhë të limituar kohe. Ja dhe lista e disa aplikacioneve që janë në ofertë për ditën e sotme:
Sa herë ju ka ndodhur që të provoni të dërgoni një file nëpërmjet iMessage, që nuk është një foto apo video, por keni zbuluar që është e mundur? iMAllFile9 është një tweak mjaft interesant që ju lejon të dërgoni çdo file nëpërmjet iMessage direkt nga iPhone. Normalisht, ndryshe nga OS X, iMessage në iOS na lejon të dërgojmë vetëm: foto, video ose audio.
Raspberry Pi është një nga produket më të njohura në teknologjinë artificiale. Përveç potencialitetit në proçesimin e të dhënave, llogaritur në raport me dimensionet e tij edhe aftësinë për të komunikuar me çdo lloj sensori, ai është mjaft i përdorshëm edhe për koston e tij.
Geekbench 3 është i disponueshëm falas për iOS, bëhet fjalë për një ofertë të limituar me rastin e Black Friday, kështu që ju ftojmë të përfitoni për ta shkarkuar. Aplikacioni më i famshëm për testet-benchmark kushton normalisht 0,99€, kështu që mund të kurseni diçka të vogël.

Ja ku jemi në takimin tonë të përditshëm me rubrikën "Aplikacione në ofertë" ku do ju ofrojmë aplikacionet dhe lojërat më interesante në ofertë nga App Store, të përzgjedhura për ju nga iPhoneAlbania. Aplikacione të ndryshme falas apo me çmim më të ulët se ai i zakonshmi në App Store për një periudhë të limituar kohe. Ja dhe lista e disa aplikacioneve që janë në ofertë për ditën e sotme:
MusicExplorer është një aplikacion për pajisjet Jailbroken që ju ofron mundësinë të ndani me këdo këngët që keni në librarinë tuaj muzikore. Nuk ka nevojë për asnjë lloj konfigurimi, mjafton të hapni aplikacionin MusicExplorer dhe të klikoni tek njëra nga këgët që keni në librarinë tuaj muzikore dhe më pas të zgjedhni aplikacionin me të cilin dëshironi të bëni share.
EaseUS Data Recovery Wizard për Mac do të jetë në ofertë Falas për të gjithë lexuesit e iPhoneAlbania me rastin e Thanksgiving. Kjo ofertë do të nisë që sot dhe do të jetë e vlefshme deri ditën e Hënë. Kompani ofron një kod special për lexuesit e faqes tonë të cilët mund ta shkarkojnë atë falas. EaseUS Data Recovery Wizard është një program që është në gjëndje të rekuperojë çdo file të fshirë ose të humbur në mënyrë të shpejtë dhe të sigurtë.

Ja ku jemi në takimin tonë të përditshëm me rubrikën "Aplikacione në ofertë" ku do ju ofrojmë aplikacionet dhe lojërat më interesante në ofertë nga App Store, të përzgjedhura për ju nga iPhoneAlbania. Aplikacione të ndryshme falas apo me çmim më të ulët se ai i zakonshmi në App Store për një periudhë të limituar kohe. Ja dhe lista e disa aplikacioneve që janë në ofertë për ditën e sotme: